Prečo sa rozhodol prísť Pôžičkomat na Slovensko?

Pôžičkomat pôsobí aj v Českej republike pod názvom Pujčkomat. Zo skúseností v Česku sme sa rozhodli expandovať aj na slovenský trh, keďže trhy sú podobné. Cítili sme, že na Slovensku chýba kvalitný poskytovateľ pôžičiek.

Logo Pôžičkomatu

Pôsobí Pôžičkomat aj v iných krajinách Európy okrem Česka a Slovenska?

Áno, pôsobí – v Holandsku a Poľsku.

Kto využíva služby Pôžičkomatu?

Typickými zákazníkmi sú ľudia okolo 30 rokov, ktorí vedia dobre narábať s internetom. Väčšina zákazníkov má prácu na plný úväzok a rodinu.

Mladí rodičiaNa Slovensku je mnoho poskytovateľov pôžičiek. Čím im chcete konkurovať?

Nehľadíme priveľmi na konkurenciu, máme vlastné know-how, ako robiť veci. Našim hlavným cieľom je ponúknuť jednoduchú a prehľadnú službu. Zároveň vkladáme veľa energie do toho, aby bol zákazník spokojný.

Pôžičkomat poskytuje pôžičky online, ktoré sú, ako pri iných nebankových inštitúciách, typické vysokou ročnou percentuálnou mierou nákladov. Kedy sa vlastne oplatí siahnuť po online pôžičke?

Pôžička od Pôžičkomatu nie je určená na dobu jedného roka. Ide o krátkodobú pôžičku. Preto nie je relevantné pozerať sa na RPMN, ktoré je vhodným spôsobom výpočtu pre dlhodobejšie úvery. Ako príklad uvedieme požičanie lyží z požičovne na 3 dni – zaplatíte si len za tieto 3 dni pár eur. Nepožičiavate si lyže na 1 rok – to by bola privysoká cena, požičiavate si ich len na dni, kedy ich skutočne potrebujete. Naše pôžičky tiež nie sú dlhodobým riešením. Ide o vykrytie krátkodobých výpadkov v rodinnom rozpočte, nie sú vhodné na riešenie dlhodobých finančných problémov.

Čo je potrebné splniť pre poskytnutie pôžičky?

Musíte byť starší ako 18 rokov, podať žiadosť o poskytnutie pôžičky cez stránku Pôžičkomatu a počkať na schválenie pôžičky.

Koľko je možné si požičať a na aké dlhé obdobie?

Prvýkrát je možné si požičať od 25 do 200 euro, ďalšie razy až do výšky 700 euro. Doba splatnosti je od 5 do 31 dní.

Za ako dlho bude pôžička na mojom účte?

Snažíme sa, aby pôžička bola od podania žiadosti do 15 minút na vašom účte.

Existujú nejaké skryté poplatky, o ktorých by záujemca o pôžičku mal byť informovaný?

Nie, celý systém je transparentný, záujemca o pôžičku ešte pred podaním žiadosti vidí, koľko ho navyše pôžička vyjde.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD