Americká hypotéka, termín, s ktorým sa stretávame pomerne často. Napriek tomu mnohým ľuďom nie je celkom jasné, na čo slúži a pre koho je tento typ úveru výhodný.

Čo je americká hypotéka?

Pojmy ako kalkulačka dôchodku, 3.pilier či americká hypotéka sú verejnosti známe, avšak nie vždy celkom zrozumiteľné. V prípade americkej hypotéky je nutné vysvetliť, že nejde o skutočný hypotekárny úver, nakoľko je to čisto spotrebiteľský úver, ktorý je treba zabezpečiť nehnuteľnosťou. Je zaujímavá predovšetkým pre ľudí, ktorí nemôžu, prípadne nechcú dokladovať účel využitia požičaných peňazí.

Názov americká hypotéka nepoužívajú všetky banky, môžeme sa stretnúť aj s inými názvami, isté však je, že vždy je to bezúčelová hypotéka.

Americká hypotéka – kedy áno a kedy radšej nie?

Pre toho, kto má možnosť získať bežnú hypotéku, ktorá je oproti tej americkej lacnejšia, nie je americká hypotéka zaujímavá.

Americká hypotéka sa oplatí v prípade, kedy nie je možné nájsť spôsob, ako získať od banky účelovú hypotéku. Je síce o trochu drahšia, ale stále výhodnejšia, než nezabezpečený spotrebný úver.

Možnosti využitia americkej hypotéky

Najväčšou výhodou americkej hypotéky je, že ju možno použiť na čokoľvek, keďže banke nie je potrebné predkladať žiadne účty ani potvrdenia. Mnohokrát ju preto využívajú aj podnikatelia, ktorým banka neposkytne úver na podnikanie a nemajú iné prostriedky na investovanie do ich firmy.

Nakoľko banku zaujíma len  jedno, a to, aby získala svoje finančné prostriedky späť aj so ziskom v podobe úroku, je táto možnosť získania financií pre mnohých ľudí zaujímavá.

Vybaviť si ju netrvá dlho, štandardne býva americká hypotéka schválení do 3 až 5 dní, pričom k žiadosti je treba priložiť dokumenty na preukázanie príjmu a nehnuteľnosti, ktorou ručíme.

Foto: pixabay.com