Určite ste už počuli o slovnom spojení „postav dom zasaď strom“. Pre mnohých mužov je to akási výzva a predstava o splnení sna z detstva. Nie všetci však máme dostatok prostriedkov na to, aby sme si mohli svojpomocne zaobstarať najmodernejšie luxusné sídlo. Už samotné materiály sú natoľko drahé, že pre ich zaobstaranie potrebujete poriadny balík peňazí. Kde ho však vziať. Banky, finančné spoločnosti a najrôznejšie hypotekárne centrá vám presne na mieru vedia vybrať to, vďaka čomu si kúpite všetky potrebné veci. Potom si môžete dovoliť aj taký luxus, ako je nevšedný prírodný kameň. Ako si ale správne vybrať a rozhodnúť sa, ktorý úver je na čo najvhodnejší?

Základom je vyznať sa

Najdôležitejšou vecou je, aby si klient vedel určiť základné priority a stanovil hranice, ktoré musí potom dodržiavať. Pokiaľ mu stačí jednoduchý repas kompresora bude preň ideálny menší spotrebný úver. Okrem toho by si mal byť vedomý aj tej skutočnosti, či mu ide o to aby svoj úver preplatil v čo najmenšej sume, alebo sa chce takého bremena zbaviť čo najskôr. Samozrejme, že si môžete vybrať presne podľa svojej chute, no určite sa nezverujte do rúk neovereným inštitúciám.

Porovnajte si výhody s nevýhodami

Ponuka je naozaj široká a len tie najkvalitnejšie spoločnosti sú pod dohľadom bánk a dozorných orgánov. Podľa druhu, rozlišujeme niekoľko typov úverov.

V spotrebnom úvere je výhodou, že klient nemusí dokladovať predmet, alebo službu, na ktorú chce peniaze požičať. Teda je úplne jedno či si požičiavate na dovolenku, alebo chcete svoje auto vybaviť kvalitnejším repasom turba. Menšou nevýhodou je v tomto prípade vyššia úroková sadzba.

Hypotekárne úvery majú tú výhodu, že si môže mladý človek s pomocou banky zaistiť vlastné bývanie, samozrejme za predpokladu splnenia všetkých podmienok bonity.

Stavebný úver ja oproti spotrebnému o niečo lacnejší. V niektorých prípadoch sa nemusí jednať ani o ručenie. V iných prípadoch je riešením pre ľudí, ktorí nespĺňajú bežné podmienky o úver, avšak je tu potrebné dokladovať účel.

Foto: pixabay.com