Do podnikania ste sa vrhli dravo, avšak po určitom čase sa pod vami zem začala triasť. Viac než polovica podnikateľov na Slovensku sa práve teraz cíti podobne. Nie vždy to vyjde. Stačí na to nevhodne zvolený predmet podnikania, nestráženie si peňazí, či skrátka len vaša lenivosť.

Dajte spoločnosť do konkurzu

Keď už cítite, že ju nič nezachráni, netreba to siliť. Konkurz spoločnosti zaručí jej zánik a aj to, že už do nej nebudete musieť zbytočne vhadzovať peniaze, ako do bezodnej studne na obrázku. Konkurz sa odporúča firmám v úpadku. Majetok veriteľa sa pod dohľadom odborníka speňaží a veriteľom sa vyplatí určitý podiel z tohto celku. Takto sa zbavíte firmy, ktorá vás ťaží a môžete sa pripravovať na dôležitý životný krok, pri ktorom sa budete liečiť z vašich finančných rán.

Postavte sa opäť na vlastné nohy

Nikto nepovedal, že ste prehrali. V živote nastávajú rôzne situácie a človek musí byť silný. Postavte sa opäť na vlastné nohy. Po nejakom čase možno opäť zatúžite po vlastnej firme a ak ste sa poučili z chýb, tak sa prešľapom vyhnete raz-dva.

Zo začiatku určite pocítite facku života, pretože nebudete mať dosť peňazí. Pokiaľ však máte plán, nič vám nebude stáť v ceste. Viete prečo? Pretože si môžete aj požičať. Pôžičky sú dnes naozaj rozšíreným pomocníkom. Ako plynie čas, nároky pôžičkární sa znižujú a peniaze tak do ruky môže dostať takmer ktokoľvek. Na začiatok stačí aj menší obnos, ktorý vrátite po prvom zisku. To bude váš prvý úspech. Po určitom čase sa vám však peniaze, zmluvy a faktúry začnú kopiť. Ste obozretný a bojíte sa, aby ste o tieto dôležité veci neprišli? V tom prípade vám odporúčame bezpečnostné skrine od wertheim.at. S nimi sa môžete cítiť v bezpečí, nakoľko ide o špičkovú kvalitu, ktorá nezradí.

Foto: pixmac.sk, librarylvr – flickr