V podnikaní existuje jedno pravidlo, „pravidlo prvého roka“. Hovorí sa, že prvý rok podnikania je najťažší. Prvý rok je testom pre podnikateľa, po ktorom je všetko oveľa jednoduchšie. Samozrejme, že to môže znieť trochu nadnesene, ale kus pravdy v tom určite je.

Ak patríte k začiatočníkom aj vy, zrejme budete potrebovať niekoľko rád a pomôcok, ktoré vám v týchto často neľahkých situáciách pomôžu. Tak sa poďte s nami na to pozrieť.

Ako sa vyhnúť problémom?

V podnikaní je to viac menej o zákazníkoch. Hľadáte a musíte ich presvedčiť, aby si kúpili váš produkt alebo používali vašu službu. V prvom roku to bude veľmi ťažké. Avšak, keď spoločnosť prežije prvý rok, vyhliadky môžu byť oveľa lepšie.

Požiadajte o založenie spoločnosti

V zásade si závažnosť vedenia podniku v prvom roku možno vysvetliť s nedostatkom skúseností. Ale v dnešnej informačnej dobe internetu, to už tak byť nemusí. Na založenie spoločnosti môžete využiť výhodné ponuky firiem, ktoré sa venujú priamo zakladaniu nových spoločností s cieľom odbremeniť klientov od zdĺhavého vybavovania. Často je to aj lacnejší spôsob, ako si zariadiť sídlo spoločnosti.

Kde hľadať kapitál?

Ušetrený čas, ktorý ste získali, môžete využiť pri hľadaní zdrojov financovania vášho podniku. Môže to byť samozrejme aj pôžička. Ale tu musíte dávať pozor tiež. Najdôležitejšie sú samozrejme úroky, výška mesačnej splátky a doba splácania.

Neplatí to len pre nováčikov. Ak ste sa rozhodli pre zmenu sídla firmy z akýchkoľvek dôvodov, mali by ste všetky veci ohľadom uzatvoreného úveru na financovanie spoločnosti dôkladne prediskutovať s odborníkom. Najlepšia je na to banka, ale možností je logicky viac.

Nastavte si správne hodnoty vašej pôžičky

Keď sa mnohé z vašich snáh zdajú byť zbytočné, nalaďte sa na dlhú a systematickú prácu. Svet podnikania je pomalý a zistíte to veľmi skoro. Akékoľvek vyhliadky, akékoľvek rozhodnutie týkajúce sa zárobku vo vašej firme si vyžaduje zodpovedný a strategický prístup, tak na to nezabúdajte. Kúpiť si potom kvalitné cartridge do tlačiarne v kancelárii nebude už žiadny problém. Samozrejme len za predpokladu, ak ste si nastavili správne hodnoty vašej novej úverovej zmluvy.

Foto: pixabay.com