Rozhodli ste sa bojovať proti enormnej nezamestnanosti na Slovensku založením svojej vlastnej firmy? Nápad by tu síce bol, no zrealizovať ho je veľmi často náročné. Pred celým procesom podnikania si musíte zistiť, ako založiť firmu , efektívne ju viesť a čo všetko na ňu budete nevyhnutne potrebovať. V opačnom prípade sa môžete dostať do veľkých finančných a pracovných problémov.

Založenie spoločnosti nie je jednodňová činnosť, ale dlhodobejší proces. Najprv by ste sa mali zamyslieť nad zámerom svojho podnikania, predmetu obchodovania. Dajte si dobrý pozor pri tomto kroku, pretože ak začnete podnikať v oblasti, ktorá má už dostatočné zastúpenie, máte veľmi malú šancu uspieť na trhu. Zamyslite sa nad výrobou alebo službami, ktoré sú pokryté v menšom rozsahu a budú mať medzi spotrebiteľmi úspech. Potom budete mať úspech a financie aj vy.

Ak chcete byť v podnikaní úspešný, mali by ste si zvoliť aj strategické a ľahko prístupné sídlo firmy. To síce nemusíte využívať na všetky činnosti spojené s podnikaním, ale pracovné stretnutia, predajňa alebo kancelária mimo mesta či v málo frekventovanom meste môže zavážiť. Na druhej strane ale nepreceňujte svoje peňažné schopnosti. Ak nemáte dostatočný kapitál, nebráňte sa požiadať určitú spoločnosť o pôžičku, ktorá vám zabezpečí ľahšie rozbehnutie vašej spoločnosti.

Nezabudnite ani na kvalitné marketingové ťahy, pretože tie môžu pritiahnuť väčší počet spotrebiteľov. Taktiež si dajte záležať na kvalitnom zariadení. Nekupujte opotrebované počítacie váhy alebo stroje z druhej ruky, lebo v konečnom dôsledku budú mať nižšiu životnosť a vy vyššie výdavky. Nenechávajte všetky povinnosti na svojich pleciach a obráťte sa aj na odborníkov, ktorí vám môžu pomôcť dostať sa vám na vrchol vašej kariéry.