Finančná gramotnosť by mala byť zaradená do výuky študentov, pretože v živote je množstvo situácií, kedy vám jednoducho vaše prostriedky nestačia na všetky výdaje a je nutné hľadať pomoc u tretej strany. Na trhu existuje viacero spoločností, ktoré rýchle pôžičky ponúkajú, no viete, ktorú z nich si vybrať a aké sú výhody či nevýhody tohto typu úveru? Čítajte ďalej a dozviete sa všetky potrebné informácie.

Čo je rýchla online pôžička?

Rýchla online pôžička už vo svojom názve vysvetľuje, o aký druh úveru sa jedná. Požiadate o ňu jednoducho cez internetové stránky poskytovateľa, schválená je v mnohých prípadoch aj do niekoľkých hodín a na účet vám prídu peniaze expresne rýchlo.

Avšak, rýchla online pôžička je zpravidla krátkodobá, určite s ňou nerátajte na roky. Do pár týždňov, prípadne mesiacov je potrebné ju splatiť. Čo je však najvýhodnejšie, požiadate o ňu z pohodlia domova a nikde nemusíte chodiť.

Spoločnosti, ktoré tento druh pôžičky poskytujú, sa odlišujú v podmienkach za akých peniaze odovzdajú, na ako dlho a akú maximálnu výšku. Výška tejto pôžičky je však nízka. Aj preto sa o nej občas hovorí ako o pôžičke pred výplatou. Obvykle je to pár stoviek.Výhodou je to, že nemusíte vo všeobecnosti preukazovať svoj príjem a ani účel, na ktorý peniaze potrebujete. Avšak treba čítať podmienky poskytnutia, na trhu sú aj spoločnosti, kde musíte preukázať svoj pravidelný príjem.

Treba tiež počítať s vyšším úrokom. Vždy si pozrite RPMN!

Najčastejšie dôvody

O tento typ úveru najčastejšie žiadajú klienti, ktorým sa v živote stala udalosť, ktorú nevedia rýchlo vykryť a čas do výplaty je ešte dlhý. Môže to byť napríklad úhrada za opravu práčky a ďalšie veci, ktoré sa stanú v domácnosti. V poslednom čase ju využívajú aj na platenie darčekov.

Buďte obozretní

Keď sa už rozhodnete požiadať o rýchlu pôžičku cez internet, vždy si dôkladne preverte poskytovateľa. Odporúčame si pozrieť na internete skúsenosti s danou spoločnosťou a na fórach hneď zistíte, či ide o férového poskytovateľa, alebo o podvod.

Ilustračné foto: pixabay.com