„Risk je zisk“ je heslo, ktoré počúvame hlavne od podnikateľov, úspešných ľudí a podobne. Rodičia sa nám toto tvrdenie skôr snažili vyvrátiť. Nikto predsa nechce aby sa jeho dieťa dostalo do problémov len kvôli tomu, že sa pre tentokrát nedržalo pravidiel a krátkodobo vybočilo z cesty. Pokiaľ je však toto vybočenie naozaj krátkodobé, všetko je v poriadku. V iných prípadoch sa však odkrýva druhá strana mince, ktorá nie je až taká sympatická a mnohí sa jej obávajú. Vo svete financií hrá risk a šťastie naozaj veľkú rolu.

Hodiť peniaze do banku

Človek si v živote ide svojou cestou, keď v tom mu chodníček zatarasí nečakaná a negatívna situácia. Môže sa jednať o problémy v rodine, vyhodenie z práce, zlý plat, krádež, či podobné životné mínusy. Tento človek by však nemal podliehať panike. Má viacej možností, ako situáciu zlepšiť, avšak aj zhoršiť. Rozhodnutie, ktoré urobí teraz ho môže vykúpiť, alebo mu na dlhšiu dobu pokaziť životné plány. Poďme sa pozrieť na riešenia, ktoré sú tu pre vás v prípade nedostatku financií.

Požičajte si

Jednou z možností ako sa rýchlo a jednoducho dostať z finančných trablov je požičať si. Nemusíte zaťažovať svojich blízkych ani svoju rodinu. Stačí keď sa obrátite na spoľahlivú „pôžičkáreň“, ktorá vám poskytne financie. Požičiavajte si však vtedy keď máte istotu, že budete schopní financie vrátiť včas. Nedostaňte sa svojou nezodpovednosťou z blata do kaluže.

Stavte na šťastie aj rozum

Nechceme vás nabádať na zlé veci. Gamblerstvo je globálny problém, ktorý má na svedomí nielen znehodnocovanie ľudských životov, ale veľakrát aj stratu psychickej stability. Vyhrotená situácia mnohokrát znamená smrť. Vy sa však nemusíte stať obeťou nekalých praktík, či vlastnej slabosti. Stačí, ak na to pôjdete rozumnejšie. Zabudnite na hracie automaty v zadymených pochybných herniach. Vyskúšajte možnosti internetu. Na výber máte napríklad online casino, kde hráte ruletu, či iné hry. Ďalšia možnosť je využiť stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú tipy na zápasy a pod. Môžete tak jednoducho skĺbiť svoju záľubu v športe a výhru peňazí. Stavte však vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť.

Pre zaujímavosť

Istý 40-ročný Fín mal skutočne veselý vstup do nového roku. 20. januára 2013 sa mu vďaka šťastiu podarilo vyhrať obrovský Mega Fortune Jackpot vo výške 17,8 mil. eur. K jeho šťastiu prispel aj fakt, že tento jackpot sa hromadil v automate dlhé roky. Šťastena sa teraz usmiala práve naňho. Vy môžete byť ďalší. Myslite však na to, že šťastie je vrtkavá milenka. Prichádza práve vtedy, keď to čakáte najmenej a preto sa naň príliš nespoliehajte. To nezvykne dopadnúť dobre takmer nikdy.

Foto: Pixmac.sk, JulieFaith – flickr