V životných situáciách, kedy peniaze hrajú dôležitú rolu, no chýbajú, sa ľudia uchyľujú k riešeniam, ktoré nie sú práve najšťastnejšie a rozumné. Avšak, finančná núdza núti ľudí robiť aj rozhodnutia, ktoré by v priaznivej životnej etape jednoznačne neurobili. Často si vyberú životnú cestu ešte horšiu len preto, že nevedia nájsť spôsob, ako by sa vyrovnali s finančnými problémami bez toho, aby sa dostali ešte do väčších a vážnejších.

V akútnej finančnej situácii je lepšie obrátiť sa na férové a spoľahlivé nebankové spoločnosti, ktoré vám požičajú potrebnú sumu peňazí, ako sa uchyľovať k túžbe vyhrať jackpoty. Samozrejme, motyka môže niekedy vystreliť a vy budete mať také šťastie, že hazard vám vyrieši všetky podlžnosti, no reálne si to zvážte. Stojí vám taký obrovský risk za to? Chceli by ste minúť aj z toho mála, čo máte, na nestále a nezaručené možné riešenie?

Určite je rozumnejšie vyhľadať si ponuky nebankových spoločností, informovať sa o spôsobe, výške a podmienkach pôžičky a vybrať si tú správnu pre seba. Nebudete tak musieť vyhľadať pomoc pre závislých na hraní automatov, ktorým by ste sa mohli rýchlo stať. Zlá situácia by vás čoraz viac nútila hrať dlhšie a za vyššie sumy a k závislosti by ste tak nemali veru vôbec ďaleko. Neriskujte, stavte na istotu.

V prípade pôžičky budete už dopredu vedieť, koľko dostanete, na ako dlho a aké vysoké budú vaše splátky. Nestane sa vám tak, že by ste išli do niečoho pofidérneho, pretože vy sami si vyberiete, ktorá spoločnosť vám pôžičku poskytne, na základe jej obchodných podmienok. Vyberajte opatrne a nenastavte si splátkový kalendár tak, že ho nebudete vedieť uniesť, pretože porušením podmienok budete v ďalších problémoch. Dobre si svoje rozhodnutia v oblasti financií premyslite!