Plánujete si založiť vlastnú firmu? Máte však strach z vybavovania rôznych dokumentov, potvrdení a vyčkávania na úradoch? Siahnite po registri takzvaných ready made firiem, ktorý jednoduchou cestou nájdete na internete.

O čo ide?

Ready made firmy boli vytvorené k jedinému účelu, a to je ich predaj. Tieto firmy nikdy nevykonávali žiadnu činnosť. Sú zaregistrované na daňovom úrade, aj v živnostenskom a obchodnom registri. Vašou úlohou je len odkúpenie a vaša dráha podnikateľa sa tak môže začať aj do niekoľkých hodín od odkúpenia. Ak máte záujem o odkúpenie firmy, siahnite po registri spoločností, ktorý sa nachádza TU.

Predmety podnikania ready made spoločností sú rôzne. Väčšinou ide o zameranie, ktoré je v momentálnej dobe veľmi rozšírené. Ide o stavebníctvo vrátane prípravných prác, cez samotnú stavbu, až po dokončujúce práce a upratovanie. Ďalej môžete nájsť aj firmy, ktoré boli vytvorené za účelom predaja v maloobchodnom, ale aj veľkoobchodnom charaktere. Nájdu sa aj firmy, ktoré sa budú venovať počítačovým, administratívnym, či marketingovým službám. Na výber je veľké spektrum možností. Stačí len kliknúť na tú správnu.

Cenové relácie

Pokiaľ si myslíte, že ready made firmy sú drahou záležitosťou, navštívte web companyconsulting.sk, kde sa dozviete, že cena za ready made firmu sa začína na 595 €. Pokiaľ sa obávate, že nemáte dostatok financií pre prevzatie firmy, nezúfajte. Pôžičkové spoločnosti dnes otvárajú dvere k peniazom aj malým podnikateľom – začiatočníkom. Nemusíte sa tak báť že by ste sa pri výbere spoločnosti a doplnkových služieb museli nejak obmedzovať. Vďaka dnešným možnostiam v oblasti podnikania máte veľkú šancu na úspech, tak neváhajte a obstarajte si svoju vlastnú firmu.

Foto: pixmac.sk, Chris Jobling – flickr