Založenie spoločnosti je pomerne zložitá záležitosť. Aj keď od vás sa očakáva, že zoženiete a vyplníte nejaké formuláre a niečo zaplatíte neznamená, že je to všetko. V hre je oveľa viac ľudí, úradov, tlačív a skutočností. Takmer všetky seminárne práce na tému „založenie firmy“ vám povedia aký je postup. Aby ste sa však dostali do hry aj vy, musíte si to vyskúšať. A vedzte, že to skutočne nie je prechádzka ružovým sadom. Skôr než začnete hľadať zadné dvierka, zistite si, či existujú zlepšováky, ktoré vám môžu výrazne uľahčiť život. Oni totiž existujú, a nie je ich málo.

Prvý krok už nemusí byť ten najťažší

Jednou z najviac využívaných pomôcok sú tzv. spoločnosti na kľúč. Je to jednoduché. Vašou úlohou je ujasniť si predmet podnikania a vypísať žiadosť pre živnostenský úrad. Ďalej si len pripravíte poplatky za kolky a všetko ostatné sa spraví za vás. Presnejšie povedané, spravia to za vás ľudia na to určení. Registrácia na rôznych úradoch, vyplňovanie tlačív atď… toto všetko vás minie, pokiaľ sa rozhodnete zveriť zrod vašej firmy odborníkom.

Navyše získate aj partnera, ktorý vám dokáže poradiť ohľadne ujasnenia predmetu podnikania, či iných záležitostí. Nemusíte sa báť, že sa budete strácať v nekonečných formulároch. Odborníci vám ochotne pomôžu, poradia, alebo všetko spravia za vás. Vy sa tak môžete sústrediť na dôležitejšie veci a hlavne to všetko prebehne bez stresu. Stačí kliknúť SEM a kontaktovať ochotný personál, ktorý vám založí za skvelú cenu spoločnosť presne podľa vašich kritérií.

Ďalšie pomôcky

Ak sa vám takéto zlepšováky zapáčia, môžete využiť aj ďalšie. Jedným z nich je napríklad virtuálne sídlo spoločnosti, vďaka ktorému nemusíte šetriť na náklady spojené s vedením vlastnej kancelárie, či virtuálna asistentka, ktorá za vás vybaví všetky papierovačky, ktoré vás okrádajú o čas.

Foto: pixmac.sk, Chris Jobling – flickr