Ocitli ste sa v situácii kedy ste bez práce a súrne potrebujete peniaze? Takých ľudí je v dnešnej dobe množstvo a často sa medzi nimi nachádzajú vysokoškolskí vzdelaní profesionáli, ktorí vďaka nepriaznivej situácii na trhu práce nemajú možnosť naštartovať svoj život alebo pokračovať v získavaní ďalších poznatkov vo svojej profesii.

Keďže mladí sa chcú aktívne podieľať na budovaní svojho vlastného života a tí starší potrebujú zabezpečiť svoju rodinu, všetci sa snažia urobiť všetko preto, aby boli čo najviac spokojní. Niekedy však výsledky neprichádzajú hneď a mnohí sa tak musia vybaviť potrebnou trpezlivosťou. Sú však situácie, kedy je čakanie vyslovene nežiaduce a tak sa viacerí snažia o čo najrýchlejšie vyriešenie svojej zlej situácie.

Jednou z možností sú aj pôžičky pre nezamestnaných, ktoré ponúkajú nebankové subjekty. Ide o pôžičky, kde nie je potrebné dokladovanie príjmu, napriek tomu sa musia niečím zaručiť. Väčšinou je to automobil, nehnuteľnosť a iné. Je potrebné si však uvedomiť, že výška takejto pôžičky nie je vysoká, samozrejme vďaka tomu, že bankové subjekty ponúkajúce produkt nevyžadujú potvrdenia o príjme nepracujúceho.

Celý proces je veľmi jednoduchý a hlavne rýchly, súvisí to aj s odbremenením mnohých administratívnych úkonov. To znamená, že určite nebudete musieť predkladať výpis z registra dlžníkov a podobne. O pôžičku pre nezamestnaných môže požiadať aj mamička na materskej dovolenke.

Ich nevýhoda spočíva v tom, že majú vyššie úroky ako iné podobné produkty. V súčasnosti sa takéto druhy finančnej podpory poskytujú veľmi ochotne a málokto si pritom uvedomí čo bude nasledovať v budúcnosti. Pod vidinou zlepšenia svojej životnej situácie po nich ľudia siahajú, niekedy sú k tomu životom prinútení a nemajú inú možnosť. Faktom však ostáva, že je potrebná veľká obozretnosť najmä pri vyberaní spoločnosti, cez ktorú sa rozhodnete celý proces uskutočniť. Existuje veľké množstvo nesolídnych subjektov, preto si pri rozhodovaní a voľbe dávajte určite veľký pozor.

Ostražitosť je nutná aj pri podpisovaní papierov a dokladov. Ak niečomu nerozumiete, určite sa opýtajte a nechajte si všetky nejasnosti vysvetliť. Lepšie sa pýtať dva aj trikrát na tú istú vec, akoby ste mali neskôr svoje rozhodnutie oľutovať. Ak ste sa už aj predtým rozhodli, ale niečo výnimočné zmenilo váš názor, pokojne bez hanby cúvnite.

Dôležité je si však uvedomiť či dokážete splátku v budúcnosti splácať. V opačnom prípade po nej ani nesiahajte, pretože by ste sa mohli dostať do ešte väčších problémov. Ak ale predsa máte v tomto smere jasno, pôžičku pre nezamestnaných môžete veľmi pekne využiť.