Zobrali ste si úver a teraz ho nie ste schopní splácať. Viete čo nasleduje? Strašiak v podobe exekútora. Exekúcia a exekútor je dnes veľmi často skloňované slovo. Množstvo ľudí rieši tento problém a možno ani netušia, že aj v tejto situácií sa dá šikovne nájsť riešenie. Preto ak nechcete prísť o nehnuteľnosť či svoj príjem, tu je návod ako tomu predísť.

Pôžičku na exekúcie vám určite nedajú v banke, preto treba hľadať v nebankových spoločnostiach, ktoré sú schopné váš problém vyriešiť v priebehu niekoľkých dní a tak vám v podstate zachrániť strechu nad hlavou a samozrejme aj ďalšie nemalé výdavky na samotného exekútora.

Výšku splátky aj dobu splácania si určíte podľa svojich možností. Čo sa týka úrokov, tie sú dosť vysoké, no lepšie platiť úroky ako nemať kde bývať.

Niektoré zo spoločností poskytujúcich tento typ pôžičky ponúkajú aj možnosť predčasného splatenia. A to je naozaj praktická vec, pretože neschopnosť splácať je väčšinou dočasná situácia, z ktorej sa môžete po čase dostať a vzápätí si pôžičku na exekúciu vyplatiť v plnej dlžnej sume.

Ak budete vybavovať pôžičku tohto typu, určite budete ručiť nehnuteľnosťou, preto sa nezľaknite, no zároveň si dôkladne prečítajte zmluvné podmienky. Celé vybavovanie ako i komunikáciu s exekútorom za vás vybaví spoločnosť, ktorá vám požičala, čo je tiež veľmi praktická výhoda.

Všetko čo budete potrebovať sú dva doklady totožnosti a informácie respektíve doklady o exekučnom konaní.

Čiže ak to zhrnieme, pôžička na exekúciu je veľmi praktická, pretože vie váš problém okamžite vyriešiť. Okrem toho s ňou v podstate ušetríte, nakoľko budete mať okamžite vyrovnané vaše minulé záväzky a tým pádom nebudete musieť hradiť aj ďalšie náklady spojené s exekučným konaním. A povedzme si pravdu, exekútori si vedia dokonale nadhodnotiť svoju prácu.