Každý z nás má v živote lepšie aj horšie obdobia. Niekedy nám jednoducho nevyjdú peniaze na daný mesiac alebo potrebujeme kúpiť auto či zabezpečiť bývanie a nemáme dosť. Často sa potom človek dostane do situácie kedy nemá na výber a musí si požičať. Na trhu je veľké množstvo rôznych ponúk, úverov, pôžičiek a niekedy je skutočne ťažké zorientovať sa v ponuke.

Niektorí ale majú problém navyše, a síce to, že nemôžu alebo nechcú dokladovať svoj príjem, čo je častou podmienkou pri vybavovaní pôžičiek. Práve pre týchto klientov je tu možnosť vziať si pôžičku bez dokladovania príjmu, ktorá je ale spravidla zaťažená vyššou úrokovou sadzbou. Väčšinou sa jedná o ženy na materskej dovolenke, dôchodcov alebo o nezamestnaných žiadateľov.

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú skutočne veľkým lákadlom. Ponúkajú možnosť rýchleho vybavenia, niekedy až expresne do 24 hodín. Vyhnete sa zbytočnému papierovaniu a celý proces je veľmi rýchly a jednoduchý. A samozrejme, najväčšou výhodou je, že nepotrebujete dodať doklad o mzde. Pri tomto druhu pôžičky je však potrebné dbať na poriadne preštudovanie zmluvy. Najmä ak jednáte s neoverenou spoločnosťou. Keďže najväčším problémom týchto pôžičiek sú vysoké úroky, je nutné pozorne si prezrieť podmienky zmluvy, aby ste neboli na koniec zaskočení.

Čo sa týka ručenia, pri nižších sumách sa obvykle nevyžaduje. Pri vyšších čiastkach je zväčša potrebné ručenie treťou osobou alebo nehnuteľným prípadne hnuteľným majetkom.

Ak sa rozhodnete pre pôžičku bez potreby dokladovať príjem, najdôležitejšie je vybrať si overenú a spoľahlivú inštitúciu, či už bankovú alebo nebankovú. Z tých nebankových ide napríklad o poskytovateľov Home Credit alebo Cetelem. Ak sa chcete radšej obrátiť na banku, tento produkt nájdete v ponuke napríklad ČSOB banky alebo Tatrabanky. Prezrite si všetky možnosti a vyberte tú, ktorá je pre vás najvýhodnejšia.