Túžite po skvelej dovolenke pre vás a vašu rodinu, no akosi vám to finančne nevychádza? Nezostáva vám nič iné ako si niekde finančné prostriedky požičať. Samozrejme tak ako pri každej pôžičke aj tu máte dve možnosti – požičať si v banke alebo v nebankovej spoločnosti.

Vo všeobecnosti platí, že požičať si v „nebankovke“ je oveľa jednoduchšie. Úver vybavíte aj cez telefón alebo formou internetu (vyskúšajte rýchlu pôžičku online), nemusí o tom vedieť váš partner či partnerka, a dostanete ho aj keď máte záznam v bankovom registri. Navyše, zväčša sa jedná o pôžičky bez dokladovania príjmu a tak sa o tom nemusí dozvedieť ani váš zamestnávateľ. Na druhej strane je asi najväčšou nevýhodou podstatne vyššia úroková sadzba.

Inou, tradičnejšou možnosťou je požičať si od banky. V súčasnosti žiadna banka nemá v ponuke pôžičku vyslovene určenú na splatenie dovolenky. Pre tých, ktorí túžia po oddychu, je tu však niekoľko iných možností, ktoré banka ponúka. Náš tip: Pozrite si zoznam bánk na Slovensku.

Povolené prečerpanie
Jeden z najvýhodnejších spôsobov krátkodobého úveru. Banka vám k osobnému účtu poskytne možnosť ísť do mínusu. Výšku prečerpania určí podľa výšky vašich pravidelných príjmov. Peniaze máte kedykoľvek k dispozícii a úroky platíte iba zo sumy, ktorú ste prečerpali. Prečerpanie sa potom automaticky spláca z príjmu, ktorý chodí na váš bežný účet.

Kreditná karta
Rýchly spôsob ako sa dostať k peniazom je použiť kreditnú kartu. Výhodou je možnosť bezúročného splatenia podľa typu karty, až do 50 dní. Až po uplynutí tejto lehoty sa peniaze začnú úročiť a úročia sa až do splatenia úveru.

Spotrebný úver
Ďalšou možnosťou je využiť klasický spotrebný úver, najlepšie bez dokladovania príjmu. Takto nadobudnuté peniaze môžete bez problémov využiť na financovanie dovolenky. Možnosti na trhu sú rôzne a treba si dobre prezrieť ponuku bánk. Momentálne má najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu pri spotrebných úveroch Tatra Banka.

Obvykle finančný a bankový experti odporúčajú skôr pôžičky od bánk, nie od nebankových spoločností. Ak nemáte na výber, lebo vám banka požičať nechce, dôkladne si vyhľadajte informácie o vybratej nebankovke a pozorne si prečítajte podmienky, aby ste náhodou neboli nepríjemne prekvapení.