Chceli by ste nové auto, no nemáte dosť prostriedkov? Potrebujete si naň teda požičať? Možností je veľa. Pôžička na auto je špecifickým účelovým typom úveru a ponúka ju väčšina bánk. Tie, ktoré nemajú v ponuke úver konkrétne na kúpu auta, ponúkajú spotrebné, bezúčelové úvery, ktoré vám pri financovaní auta tiež pomôžu. Banka vám požičia na kúpu nového, ako aj ojazdeného vozidla.

Čo sa týka zadováženia si nového auta, najvýhodnejšie podmienky na trhu má bezkonkurenčne OTP banka. Tá svojim zákazníkom ponúka otp AUTO úver, s najvýhodnejším úrokom 7,10%, bez dokladovania príjmu a so splatnosťou až do 7 rokov. Na rozdiel od konkurencie má jednu nevýhodu. Potrebujete vlastniť aspoň 20% z celkovej ceny vozidla. Úrok 7,10% navyše platí len pri kúpe nového vozidla a teda na ojazdené sa nevzťahuje.

VÚB banka má v ponuke flexipôžičku na auto, ktorú je možno použiť na kúpu ojazdeného aj nového auta. Poskytne vám prostriedky v plnej výške ceny vozidla a tak nemusíte mať nič našetrené. Výška úroku závisí od ceny vozidla ako aj od vášho pravidelného mesačného príjmu. Dá sa vyrátať cez kalkulačku, ktorú VÚB banka uvádza na svojej stránke. Avšak, aby vám bol úver schválený potrebujete aj spolužiadateľa.

Podobné podmienky má aj ČSOB banka. Preplatí vám celú hodnotu nového alebo ojazdeného vozidla, splatenie si môžete rozložiť až na 7 rokov, dokonca nepotrebujete spolužiadateľa ani ručiteľa. Úroková sadzba je, ale vyššia ako pri predchádzajúcich.

Pri financovaní kúpy vozidla môžete využiť aj služby Tatra Banky. Tá síce nemá špecifický úver na auto, avšak ponúka bezúčelový úver Classic s pomerne výhodnou úrokovou sadzbou 11,90%.

Ak nemáte dostatok financií na kúpu auta, okrem pôžičky máte aj možnosť kúpy na leasing. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Pri úvere sa okamžite stávate majiteľom vozidla. Na druhej strane, pri leasingu je po celý čas splácania vlastníkom auta leasingová spoločnosť a zákazník má auto len v prenájme. S tým sa spája aj možnosť jednoduchšieho predaja auta, ak je financované úverom. Pri úvere však, na rozdiel od leasingu, obvykle potrebujete aj ručiteľa.