Ak ste sa ocitli v situácii, kedy vaše príjmy nedokážu pokryť všetky momentálne náklady na život, asi budete potrebovať získať peňažné prostriedky z iných zdrojov. Najlepším spôsobom je požičať si peniaze od rodiny alebo známych. S touto možnosťou sa ale často nestretávame. Vo väčšine prípadov nám zostáva obrátiť sa na banku alebo na inú inštitúciu. Ako si ale vybrať zo širokej ponuky poskytovateľov? Na túto otázku budeme teraz hľadať odpoveď.

Úver od banky

Prvé kroky k získaniu pôžičky by mali smerovať do banky. Banky poskytujú rôzne druhy pôžičiek určených na rôzne účely. Sú charakteristické nízkym úrokom, serióznym jednaním ale aj vysokými požiadavkami kladenými na žiadateľa. Ak ste sa ocitli vo finančnej tiesni a vaša bonita je príliš nízka, získať úver v banke je preto často nemožné. Potom nezostáva nič iné, len sa obrátiť na nebankového poskytovateľa pôžičiek.

Nebankové inštitúcie

Ak ste v banke so žiadosťou o pôžičku neuspeli, vaše kroky budú smerovať k súkromným inštitúciám poskytujúcim úvery. Na našom trhu pôsobí viacero takýchto poskytovateľ. Odporúčame obrátiť sa na inštitúciu s históriou a so širokou základňou spokojných žiadateľov. Pri využití pôžičiek od jednotlivca odporúčame dôkladne si preštudovať zmluvu o pôžičke. Najlepšie ak si ju necháte preveriť právnikom, pretože riziká sú naozaj veľké. Pri známych poskytovateľoch sa chytákov v zmluve báť nemusíte.

Náš tip: Zoznam nebankových poskytovateľov nájdete na http://www.euroburza.sk