Vianočné sviatky a oslavy Nového roka sú už nenávratne za nami. Zhon a stresy pre pár dní už pominuli, darčeky sú rozbalené a financie minuté pre potešenie seba a blízkych už v nedohľadne. Máte pocit, že v novom roku neutiahnete svoje ekonomické výdavky a budete potrebovať nejakým spôsobom pomôcť? Zahoďte obavy za hlavu, veď vašim výhodným riešením môže byť okamžitá pôžička od nebankovej spoločnosti.

Od nebankových spoločností môžete získať peniaze na podnikateľské účely, no aj v prípade, že váš mesačný príjem nestačí na všetky účty, faktúry či nákupy. Tieto výhodné pôžičky sú ihneď dostupné a bez zbytočného papierovania. Najväčšou výhodou je snáď fakt, že nebankovka nenahliada do úverového registra. Ak sa vám teda v minulosti stalo, že ste bankový úver nesplácali načas alebo ste inak porušili podmienky, nebude to mať vplyv na získanie finančnej pôžičky.

Dávajte si však dobrý pozor na Predatory lending, a teda neférové konanie, s ktorým sa niekedy môžete stretnúť pri úveroch či pôžičkách. Ide o podpisovanie nejasných zmlúv, bianco šeky s chýbajúcimi údajmi či vysokou cenou úveru. Klienti najviac ohrození takýmto konaním sú tí bez vzdelania alebo s nízkym príjmom. Naučte sa preto narábať efektívne s financiami, čítajte všetky zložky zmluvy a vyhnete sa zbytočným problémom.

Financie sú chúlostivou záležitosťou, preto si dávajte dobrý pozor, od koho a za akých podmienok si ich požičiate. Ak sa vám aj napriek všetkému stane neprávo a vy ste dodržali všetky body a ustanovenia v zmluve, môžete sa obrátiť na súd, ktorý rozhodne. V tých naozaj najzložitejších prípadoch vám môže pomôcť aj Európska komisia s návrhom na Európsky súd. Ak si však dáte pozor a nepôjdete do riskantných podpisov, nemá sa vám čo stať.