Znova je pred výplatou, účty neodbúdajú, je potrebné ich všetky zaplatiť a financie sú v nedohľadne. V náročných podmienkach sa ľudia zvyknú utiekať k úplne neracionálnym riešeniam, ktoré môžu ešte viac pridať na závažnosti situácie. Práve v ekonomickej núdzi sa zdajú hazardné hry ako skvelé riešenie a zdroj rýchlych peňazí bez akéhokoľvek väčšieho úsilia. Či je to naozaj také ružové, si povie každý sám. Čo tak radšej krátkodobá pôžička?

Finančná pomoc

Hráči, milovníci gamblingu si môžu povedať, že pri hrách nemusíte sumu vrátiť, ostane vám. Avšak, to ju najprv musíte vyhrať, čo znamená vložiť nemalú čiastku na začiatku. Na druhej strane sú tu pôžičky s krátkodobou splatnosťou, ktoré vám okamžite pomôžu, na začiatku presne viete, koľko a kedy musíte vrátiť. Nezdá sa vám toto ako lepšie riešenie? Vyhnete sa tak možným problémom so svojim psychickým zdravím a nemalým ekonomickým stratám.

Najlepšie však bude, pokiaľ si budete pravidelne sporiť, odkladať peniaze a v prípade problémov budete mať vytvorenú vlastnú rezervu, ktorou si pomôžete v ťažších časoch.

Regulácie hazardu v Česku

Hazardné hry sú veľký spoločenský problém, ktorý napríklad v Česku začali riešiť prijatím zákona, v ktorom regulácia zasiahla pochopiteľne aj ruletu, blackjack či obľúbené hracie automaty. Zvýšil sa minimálny čas medzi jednotlivými hrami, obmedzil sa maximálny čas hry a výška výhry. Hráči zrejme v Česku nadšení nie sú, ale priznať si problém s gamblingom môže byť náročné, takto zákon začne chrániť možné obete hry.

Sprísnili sa aj podmienky pre prevádzkovateľov a je tak otázne, kto požiada o nové licencie pre online kasíno v Česku a bude lákať hráčov. Jedno je však isté, hazard by ste v žiadnom prípade nemali brať ako extra alebo dokonca primárny zdroj príjmu. Hazardné hry nie sú pomocníkom pri mesačnom rozpočte, ale práve naopak, vedia s ním poriadne zamávať. Ak máte problém, požiadajte si o krátkodobú pôžičku, ktorá vám naozaj pomôže a neutiekajte sa bezhlavo ku kasínam, kde vaša strata bude obrovská.

Foto: pixabay.com