Nezamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo všetko sa dá za peniaze kúpiť? Samozrejme, známe sú slová, že si kúpime dom, ale nie domov, lieky, ale nie zdravie, posteľ, ale nie spánok a tak ďalej. No dnes sa už z peňazí stalo niečo, čo v ľuďoch podporuje lenivosť a ak ich aj nemajú, požičajú si ich. Pôžičky sú dostupné už naozaj takmer každému, preto sa stratili zábrany.

Mnoho ľudí, predovšetkým žien, utiekajú napríklad ku liposukciám, ktoré si môžu zaplatiť, či už majú našetrené, dostanú darček alebo požiadajú o pôžičku, no zabudli na prirodzenejšiu cestu ako skalpel. Stačí sa vybrať do fitnes centra, na plaváreň alebo len oprášiť bicykel. Peniaze povzbudzujú pohodlnosť a kŕmia lenivosť. Nemali by ste ich zneužívať, ale rozumne využívať vo svoj prospech.

Peniaze sú dôležité aj v oblasti podnikania, sú potrebné ako začiatočný kapitál, ale aj na efektívne fungovanie firmy. Pre niektorých podnikateľov je však lepšou, výhodnejšou a podstatne jednoduchšou cestou vybrať si založenie spoločnosti na mieru a netrápiť sa tak množstvom vybavovania a pod.

Finančná lenivosť, čo je smutné, kvitne aj medzi študentmi. Tým je už zaťažko zvládnuť aj písanie seminárnej práce, ktoré si pohodlne zaplatia a pýšia sa cudzím perím. Pre mladých je „náročné“ dokonca si písať na hodinách a radšej sa utiekajú k vytlačeným textom. Digitálna tlač im je výhodná nielen cenovo, ale aj časovo. Využívajú peniaze a šetria čas. Či je to dobré alebo nie, musí uznať každý sám.