Podnikatelia nemajú v súčasnosti ľahkú situáciu, a to nielen preto, že ešte stále doznieva vlna svetovej ekonomickej krízy, ale aj fakt, že konkurencia v podnikaní je stále vyššia a vyššia. Spotrebitelia už môžu dostať vysokú kvalitu za prijateľnú cenu a ten, kto sa nevie prispôsobiť požiadavkám trhu a dopytu, nevydrží vo svojej činnosti dlho. Vzdať sa však svojho podnikania a nájsť si zamestnanie tiež nie je jednoduché. Musíte jednoducho zabojovať!

Ak sa vám nedarí alebo len ekonomicky prosperujete menej v predmete svojho podnikania, skúste aspoň z časti obmedziť svoje menej potrebné výdavky a tým pádom vám viac ostane pre vlastnú potrebu alebo môžete investovať do iných náležitostí či inovácie. Nezabúdajte aj na všetky výdavky, ktoré v súvislosti so svojim podnikaním máte, aby sa vám nestalo, že na ne nebudete mať. Pozor aj na dôležitú zmenu, a to že daňová licencia už od roku 2015 bude mať minimálnu hodnotu 480 eur.

Pomerne jednoducho môžete vysoké výdavky obmedziť tým, že si zrušíte sídlo firmy, ak ho vyslovene nepotrebujete. Niektoré typy podnikania nemusia mať nevyhnutne reálne sídlo. V tom prípade postačí aj virtuálna kancelária s lukratívnou adresou, napríklad v Bratislave. Prakticky toto sídlo nemusíte ani navštevovať, bude len slúžiť na korešpondenciu. Vyberte si jedno z takýchto bratislavských virtuálnych sídel pre firmy na mojesidlo.sk a nepochybne tak ušetríte za predražené nájmy kancelárskych priestorov.

Chýbajúce financie si tak budete musieť požičať z cudzích zdrojov a zadĺžiť sa. Najlepšou možnosťou bude pre vás pôžička od nebankového subjektu, ktorú môžete získať aj bez potvrdenia o pravidelnom mesačnom príjme. To môže byť výhodné, ak sa vám momentálne nedarí, ale peniaze potrebujete. Nemusíte preukazovať ani účel, pre ktorý žiadate o pôžičku. Sami si stanovíte jej výšku a dobu splatnosti tak, aby vám viac nepriťažila ako pomohla.