Rozhodli ste sa, že vám už viac nikto nebude rozkazovať, kontrolovať vás a stáť nad vašimi pracovnými povinnosťami či výstupmi? Už máte toho všetkého dosť? Potom je pre vás okrem statusu nezamestnaného len jediná možnosť, a to podnikanie. Ostáva vám teda založiť firmu, zvoliť si jej zameranie a mať aj trochu šťastia.

S podnikaním je to podobne ako s bývaním, začínate od nuly a často si musíte všetky potrebné veci zariadiť bez akejkoľvek pomoci. Na začiatku je nevyhnutné poobzerať sa po voľných priestoroch vhodných pre danú činnosť, nakúpiť zariadenie, po prípade stroje, ak sú súčasťou podnikateľského plánu. Výnimkou nebude ani elektronika, a teda kvalitný telefón, tlačiarne či spoľahlivý notebook. Na všetky spomenuté, a ešte mnohé ďalšie veci, budete potrebovať buď veľký vstupný kapitál, alebo vybavenie podnikateľskej pôžičky.

Podnikateľské pôžičky sú určené, čo aj z názvu vyplýva, len pre podnikateľov a na ich pracovnú činnosť. Úvery pre podnikateľov ponúkajú ako bankové inštitúcie, tak aj tie nebankové a pôžičky prisudzujú fyzickým aj právnickým osobám. Nespornou výhodou týchto pôžičiek je ich bezúčelovosť, a teda subjektu, od ktorého pôžičku podnikateľ čerpá, nemusí dokladať zámer.

Jediné, čo budete potrebovať je daňové priznanie a všetky finančné výkazy za posledné ukončené účtovné obdobie. Banka po preskúmaní dokladov zhodnotí, či úver podnikateľovi prisúdi. Ak máte problémy a banka či nebankový subjekt vám úver neprizná, môžete si ho zobrať ako účelový úver, nie určený pre podnikateľov a zhodnotiť, či nie je jednoduchšie zvoliť si Ready Made spoločnosti a vybrať si jednu z nich.