Vybrali ste sa na bežné víkendové nákupy do obchodného domu, no akosi rýchlo ste prišli na to, že vaša peňaženka alebo veľkosť vášho účtu vám nedovoľujú kúpiť si náhradu za pokazenú práčku či vymeniť starú žehličku za novú, alebo jednoducho deťom len tak urobiť radosť? Nevešajte hlavu, pretože aj pre vás, ktorí nemáte na účte niekoľko stoviek eur, je tu prijateľné riešenie.

Za nakupovanie tovaru na splátky sa nemusíte nijak hanbiť, pretože v dnešnej dobe, keď mnoho rodín žije od výplaty k výplate, je jednoducho nemysliteľné, aby si mohli zo svojich výplat odpočítať napríklad tristo eur za sporák, ba dokonca niektorým nevyjde ani sto eur na vysávač. Niektoré domáce spotrebiče, zariadenie či elektroniku jednoducho k životu potrebujeme a ak na to nemáte, požiadajte o nákup na splátky.

Nákup na splátky ponúkajú jedine nebankové spoločnosti. Funguje to na sprostredkovateľskom systéme. Vy si v obchode vyberiete tovar, ktorý si chcete kúpiť na splátky, s predavačom spíšete zmluvu, ktorá je v podstate žiadosťou o pôžičku. Tú by vám mali do niekoľkých minút z nebankovky potvrdiť alebo zamietnuť. Po kladnej odpovedi je už tovar váš a môžete si ho zobrať so sebou.

Niektoré obchody však žiadajú od zákazníkov aj preddavok vo výške jednej mesačnej splátky. Vy si určíte, akú vysokú splátku chcete mesačne mať a na ako dlho má byť rozvrhnutý splátkový kalendár. Pokiaľ ste v minulosti nemali so splácaním takejto pôžičky problém, nie je žiadny dôvod, aby vám spoločnosť neschválila žiadosti aj jednu po druhej. Takže, aj keď bez peňazí, hor sa nakupovať!