Všetci podnikatelia sa určite zhodnú na tom, že najlepším miestom na podnikanie je miesto, za ktoré nemusíte platiť drahý nájom. V dnešnej dobe už máloktorý podnikateľ vlastní svoje vlastné priestory na podnikanie. Väčšina ich má prenajaté, a aj keď sa v nich veľmi nezdržujú, tak vo svojom prenájme majú svoje pôsobisko, teda registračné sídlo. Prevádzkovatelia internetových obchodov majú miesto podnikania rôzne. Ak ku svojej činnosti potrebujú sklady, či kancelárie, tak si ich musia buď zakúpiť, alebo prenajať.

V dnešnej dobe, kedy si za nájmy nebytových priestorov ich prenajímatelia pýtajú nekresťanské peniaze si podnikatelia často nemôžu takýto priestor pre svoje podnikanie dovoliť. Ak tak aj urobia, tak v čase pretrvávajúcej finančnej krízy nie sú schopní takéto finančné náklady „utiahnuť“. Nie je napríklad nič neobvyklé, keď na konci roka vidíte v kamennom obchode iný sortiment ako na začiatku. Stáva sa, že majitelia skrachujú hlavne z toho dôvodu, že platby za nájom prevyšujú ich príjmy a nie sú schopní ich uhrádzať v dohodnutom termíne. Navyšujú sa im tak dlhy a jedného pekného dňa im prenajímateľ oznámi, že kvôli dlhom na nájomnom končia. Podnikateľ nemá inú možnosť ako sa vysťahovať. Buď si na svoje podnikanie prenájme iný, lacnejší priestor, alebo s podnikaním skončí.

No v dnešnej dobe rozmáhajúcich sa internetových obchodov sa Vám ponúka aj tretia možnosť. A tou je vlastný e-shop. A ešte lepšou správou pre Vás je, že pri tejto forme podnikania si môžete dovoliť dať na Váš tovar aj častejšie akcie a tak prilákať potencionálnych zákazníkov. Pýtate sa ako ? No úplne jednoducho. Namiesto platenia drahých nájmov pre Vaše podnikanie si môžete zriadiť virtuálne sídlo firmy online. Takúto možnosť nájdete aj na sídlo-firmy.sk. Ak ste začínajúci alebo zahraničný podnikateľ, tak zriadenie registračného sídla online je pre Vás to pravé riešenie.

K tomu, aby bolo Vaše podnikanie úspešné je bezpochyby potrebná aj kvalitná strategická reklama. Tú si môžete zabezpečiť cez reklamnú agentúru Kolovrátok.