Zdá sa vám tento nápad takpovediac pritiahnutý za vlasy alebo ho považujete za nereálny a nesplniteľný? Ste na správnom mieste, kde zmeníte názor a nadobudnete mnoho užitočných informácii o legálnom a povolenom podnikaní, ktoré vám však umožní zarobiť si viac, pretože budete oslobodený od platení akýchkoľvek daní, na aké sme zvyknutí na Slovensku. Nemožné? Naopak!

Podnikanie na vlastnú päsť nie je behom na krátku trať a víťazom sa ťažko stane niekto nepriebojný a niekto, kto nemá vysoké ciele a odhodlanie. Ak však o sebe nepochybujete a veríte, že podnikanie je pre vás tým pravým a chcete naozaj zbohatnúť, jednou výhodnou možnosťou je založenie offshore spoločnosti. Toto anglické slovo by sa dalo približne preložiť ako podnikanie v daňovom raji.

Medzi daňové raje patria známe krajiny ako Barbados, Belize či Seychely, kde dane nehrajú pri podnikaní v podstate žiadnu alebo len veľmi malú rolu. Často sú tieto dane nulové a podnikateľ zaplatí len jednorázovú ročnú paušálnu daň či registračný poplatok krajine, ktorých výška je naozaj nízka. Medzi najznámejšie daňové raje v Európe patrí napríklad aj Monako.

Oblasť podnikania v daňových rajoch nie je ničím iným ako zákonom obmedzená a najčastejšie sa zakladajú spoločnosti IBC (Medzinárodné obchodné spoločnosti), kedy je i majetok firmy krytý. Z daňových úľav vám ostanú finančné prostriedky na kvalitné vybavenie, plniace sady a tú modernejšiu techniku.