Rozhodli ste sa požiadať jednu z nebankových spoločností o pôžičku? Pred tým, ako tak urobíte, by ste si mali premyslieť, či je ten správny čas a či ste spôsobilý plniť si svoje záväzky voči spoločnosti, ktorá vám peniaze požičia. Nežiadajte o pôžičku bezhlavo, bez rozmyslu, pretože jediný, kto na to môže doplatiť, ste vy sami. Zvážte svoju situáciu s triezvym názorom a až potom žiadajte o financie.

Najprv by ste si mali zvážiť, v akej finančnej situácii sa aktuálne nachádzate a čo s vašim platom spraví potenciálna pôžička. Koľko sa vám z vášho príjmu odpočíta a koľko vám ostane na bežné mesačné výdavky? Vypočítajte si váš približný mesačný rozpočet a ak po odpočítaní splátky nebudete mať problém, potom neváhajte a o pôžičku požiadajte. V opačnom prípade na pôžičku pre istotu zabudnite. Mohli by ste sa tak dostať do zbytočných finančných problémov.

Druhá vec, ktorú by ste mali zvážiť, je výška pôžičky, o ktorú sa chystáte požiadať. Nepreceňujte svoju splátkovú schopnosť. Dobre si rozmyslite, na čo peniaze potrebujete, pretože čím dlhší splátkový kalendár, tým viac financií pôjde na úroky. Myslite racionálne a pôžička vám pomôže. Správny čas na podanie žiadosti o pôžičku je práve vtedy, keď ste si istý, že budete presne dodržiavať splátky, nebudete sa s nimi omeškávať a zároveň váš každodenný život nebude trpieť.

Je však rozumné poberať pôžičku v prípade, že ste nezamestnaný? Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj takúto možnosť. Vy si však musíte uvedomiť, že nemáte stály príjem, no splátky pravidelné sú. Je potrebné zvážiť svoju situáciu, lebo ak máte jednorazové „výplaty“ a z nich pôžičku môžete splácať, potom je prijateľné o pôžičku požiadať. Na druhej strane si môžete spôsobiť problémy až na úrovni exekúcie a to by ste nechceli. Preto nad svojim rozhodnutím porozmýšľajte a robte len to, čo vám neuškodí.