Pôžičku dnes už môžeme nájsť naozaj na každom rohu. Banky aj nebankové inštitúcie nás lákajú do svojich pazúrov, aby sme sa zadlžili a rozhodli pre pôžičku aj na tie najväčšie zbytočnosti, bez ktorých sa jednoznačne zaobídeme.

Hypotéka na bývanie je jedno z riešení

Medzi najčastejšie pôžičky sa radia pôžičky na bývanie, čo sú samozrejme jediné pôžičky, ktoré sa ako tak chápu, pretože bežne ľudia vo vreckách nenosia niekoľko miliónov eur, aby si požičali na svoj vysnívaný dom, byt alebo pozemok. Ak sa už takto zadĺžite, nezabúdajte, že ročné vyúčtovanie nájomného je nutné uhradiť, inak môžete o novom byte opäť len snívať.

Radšej si odkladajte

V poslednej dobe si však väčšina ľudí požičiava na niečo, bez čoho sa môže pokojne zaobísť. Jedná sa hlavne o úvery na auto, na ktoré sa dá samozrejme zarobiť, za predpokladu, ak netúžite po celej sérii vozového parku. Ďalej si ľudia požičiavajú  napríklad na nový gauč, ktorý dnes kúpite aj z jednej výplaty a možno vám ešte niečo aj ostane. Alebo si odložte naň z dvoch ďalších, vaša návšteva a priatelia to pochopia.

Ak nie ste spokojní so správou bytového domu, môžete požiadať o zmenu správcu, v prípade nespokojnosti so splácaním úveru sa musíte spoliehať len na seba a toho, ako ste si nastavili výšku svojej splátky.

Avšak, ak sa rozhodnete pre pôžičku, potom by ste mali dbať aj na zodpovedné splácanie.

Neriskujte bankrot

Ak si chcete požičať na nový obklad do modernej kúpeľne, musíte si riadne premyslieť a prepočítať to, či s danou sumou ktorá vám po uhradení splátok zostane aj vyžijete. Okrem splátok prídu ešte úroky a iné výdavky spojené s nájmom a bývaním. Potrebujete aj niečo jesť, aby ste mali silu chodiť do práce a zarábať zasa na úhradu všetkých splátok. Je to kolobeh, no ak sa rozhodnete zadlžiť, musíte o tom dopredu vedieť a splácať poctivo.

Foto: pixabay.com