Situácia sa vo vašom živote výrazne posunula k horšiemu práve v období, keď ste stratili zamestnanie a od toho času až dodnes sa všetko len a len komplikuje. Obávate sa, že zakrátko nebudete mať čo do úst, a tak zvažujete všetky dostupné, rýchle a jednoduché možnosti, ako sa dostať z vážnych finančných problémov. Čarovný prútik vám na to určite nevystačí, pretože aj ten už odmieta pracovať len tak pre vašu radosť a zábavu, teda vráťme sa späť do ukrutnej reality.

Poker

Najskôr ste premýšľali nad výhodnou a trendovou pôžičkou, avšak aj v tejto tiesni vaše mozgové závity pracujú na plné obrátky. Prečítali ste si viacero výhod, ktoré na vás čakajú po vyplnení žiadosti o pôžičku či už v bankovej, alebo nebankovej inštitúcii, prostredníctvom internetu, sms správ alebo osobne na mieste.

Tam, kde vám sľubujú nízku úrokovú sadzbu, tam vás poväčšine čakajú desiatky papierov na vyplnenie a podpísanie, no pôžičku vám nakoniec nemusia schváliť. Na druhej strane vás môžu lákať rýchlou a jednoduchou cestou k peniazom, bez ručiteľa a nahliadnutia do registra, no očakávajte tučnejšiu úrokovú sadzbu.

Ani pôžička nie je zárukou bezstarostnosti, avšak oveľa riskantnejšie to vyzerá v iných vodách. Presne v tých, kde sa vykladajú karty na stôl, točí ruleta alebo hádžu posledné úspory do automatov. Zatúžili ste po rýchlom zbohatnutí, vsadili ste na náhodu a risk, no ako to už býva, zisk sa nedostavil a vy ste zo dňa na deň zúfalejším.

Tu už naozaj nejde o senzáciu, za týchto okolností nepremýšľate nad tým, kde si zahrať poker online len tak z dlhej chvíle, pre zábavu a chvíľkový adrenalín, ale do hry vstupujú skutočné finančné dôvody. Vytvorili ste si v online kasíne svoj vlastný účet, vložili ste naň prvotný finančný vklad a čakáte, kedy si už konečne sadne šťastena aj na vás. Žiaľ, situácia vrcholí, pretože z vášho hazardného účtu odišlo aj to málo, aj to posledné, čo ste mali. Jednoducho ste neodhadli, kde sa končí zábava a na scénu vstupuje chronická závislosť.

Ak vám robí spoločnosť častejšie krupiér v kasíne než váš životný partner, ak si pred spaním neodpustíte ešte jedno online kolo Texas Hold´em pokru a pravidlá tejto kartovej hry sú vám známejšie než mená a vek vašich vlastných detí, je potrebné vymaniť sa z tohto začarovaného prostredia.

Zabudnite na najdynamickejšiu, najobľúbenejšiu a najuznávanejšiu variantu pokru, ktorou sa stal práve Texas Hold´em, nečakajte na najsilnejšiu zostavu piatich kariet, zrušte povinné stávky a postupne odkrývajte nie hracie karty v online svete, ale peniaze, ku ktorým ste sa dostali serióznou zárobkovou činnosťou. Len vďaka morálnej podpore najbližších, rozvahe a vytrvalosti sa z vás opäť stane človek na úrovni, nie blázon-hazardér.

Foto: pixmac.sk, slgckgc – flickr