Čo nie je na internete, to nie je pravda alebo to neexistuje. Pretechnizovaná doba presne takto na nás vplýva a vštepuje nám „povinnosť“ nakupovať, komunikovať, zoznamovať sa či vzdelávať len prostredníctvom webových stránok. Najnovšie už cez internet aj žiadame o pôžičky, čím sa finančný trh rozrástol o „tretí subjekt.“

Na internete môžeme dokonca nakupovať už aj čerstvé potraviny, spoliehame sa naň v otázke vianočných darčekov, hľadáme si prácu a v prípade finančných problémov si zisťujeme informácie o najvýhodnejších ponukách pôžičiek od bankových či nebankových spoločností. Cez sieť už môžeme o úver dokonca aj požiadať a navyše nie je ani potrebný osobný kontakt, čo je pre zaneprázdnených ľudí obrovskou výhodou.

Internet má však hneď niekoľko nástrah, obzvlášť pre morálku malých detí, ktoré sa cez web môžu dostať k nevhodným videám, článkom či fotografiám. Na všetko si treba dávať pozor, taktiež nežiadať o pôžičku od neoverených nebankových subjektov a vyvarujete sa tak nepríjemným situáciám.

Tie môžu rýchlo nastať v prípade, že sa nepreklikáte ku všetkým informáciám, často práve k tým, ktoré sú písané malým písmom a podpíšete pre vás nevýhodnú zmluvu. Internet teda nemusí byť v mnohých ohľadoch len pomocníkom. Obzvlášť pri pôžičkách cez internet si dávajte dobrý pozor, komu zveríte svoje osobné údaje a od koho si požičiate chýbajúcu sumu peňazí. Stavte na overené internetové či iné subjekty, ktoré vám aj výhodne požičajú, aj budú korektné.