S peniazmi by sme mali všetci narábať opatrne, pretože nikto nemôže vedieť, či nenastane taká situácia, že o ne náhle príde alebo či sa mu bankové konto rapídne nezníži. Odkladať a šetriť síce z malej výplaty nie je vždy možné, no aspoň s peniazmi neriskujte, nemusí sa vám to vždy vyplatiť. Nepreferujte ani zmýšľanie typu raz vyšlo, vyjde aj druhý raz, pretože v peniazoch je šťastie chvíľkové a premenlivé.

S peniazmi je lepšie hospodáriť a nehazardovať s nimi. Ak chcete mať viac peňazí, radšej sa obzrite po druhej polovičnej práci alebo znížte výdavky, ale neriskujte!

Risk s peniazmi je často, ak nie vždy, spojený z hazardom, hrami, stávkovaním alebo dokonca požičiavaním od neoverených spoločností. Ak neovládate pravidlá blackjacku, nehrajte ho. Ak nepoznáte systémy rulety, vyhýbajte sa jej. Ak nepoznáte športové tímy, nestávkujte na ne. V konečnom dôsledku sa vyhýbajte týmto nerestiam v každom ohľade. Zbytočne tak riskujete nemalú finančnú stratu, ktorú budete zrejme musieť vyrovnať pôžičkou. Tú síce môžete dostať, no ak ju nebudete schopný splácať, váš úverový register už nebude čistý a na ďalšiu pôžičku môžete rýchlo zabudnúť.

Raz za čas si staviť pre zábavu za nízku cenu nie je hriechom, no ak sa stávkovanie stane vašim denným rituálom, ste na zlom chodníčku. A čo je horšie, pocíti to i stav vášho bankového konta. Ak budete neskôr žiadať o úver banku, tá si preverí vašu bonitu, čo znamená schopnosť splácania, pri nebankových subjektoch vám bude síce situácia naklonená, pretože spoločnosti si nekontrolujú ani register ani bonitu, no otázkou je, dokedy?