Hazardné hry sa na prvý pohľad môžu zdať skvelým zdrojom peňazí, kedy nemusíme urobiť nič iné, iba párkrát otočiť hracím automatom, dobre staviť na políčko v rulete či mať šťastie vytiahnuť dobrú kartu. Jednoduché, bez námahy a nemusíte dokonca ani vyjsť z domu, pretože kasína nájdete bez problémov aj online. Aké skvelé! Čo však v prípade, že šťastena nebude mať práve náladu sadnúť si na vaše plecia a vy prídete o nemalé peniaze?

Kedy prestať

Hráči, ktorí gamblingu prepadnú naplno a nevedia, kedy prestať, sú naozaj v zákernej situácii, pretože často budú musieť vyhľadať odbornú pomoc. Odhliadnuc od psychických problémov môžu hráči a často sa aj dostanú do finančných dlhov. Stojí to vôbec za to? Pre pár minút adrenalínu stratiť našetrené finančné zdroje a prísť o pôdu pod nohami. Je aj iný spôsob, ako si vyriešiť problémy s peniazmi a napríklad naši susedia spravili novú reguláciu, ktorou sa snažia ochrániť ľudí od závislosti na hazardných hrách.

Nenápadný dlh

V Česku sa od 1. januára 2017 sprísnili podmienky pre prevádzkovateľov online kasín a taktiež pravidlá pri jednotlivých hrách. Napríklad hráči hracích automatov budú mať 15. minútové prestávky po dvoch hodinách kontinuálneho hrania. Zníži sa tak nekonečne dlhá hra, pri ktorej si hráč ani neuvedomuje, koľko času pri automate strávi, koľko peňazí do hry dá a v akom dlhu sa pohybuje. To si často uvedomí až neskôr, kedy už môže byť naozaj neskoro.

Ďalšou novinkou v Česku je aj overenie identity hráčov a zrušenie live kasín so živými krupiérmi. Hazardné hry naozaj nie sú zdrojom peňazí, na ktorý by ste sa mohli spoľahnúť. Hazardnými hrami sa môžete dostať do takých dlhov, že v tom najhoršom prípade aj stratíte strechu nad hlavou. Hry sú na odreagovanie, nie na spôsobovanie neželaných problémov.

Foto: pixabay.com