Máte pocit, že častejšie počítate cent po cente a z výplaty do výplaty si čoraz menej môžete užiť balík s extra nákupnými výhodami alebo venovať sa profesionálnejšie svojim záľubám? Situáciu sme rozhodne opísali správne, len či sa k danému problému aj zodpovedne staviame. Pravdou je, že len úzka skupina obyvateľstva si u nás môže s hrdosťou povedať, že je za vodou. Tá “väčšia“ polovica sa skôr častejšie borí v blate než pláva nad hladinou.

Poeticky opísaná zlá finančná situácia nám aspoň na malý moment zakryje oči ružovými okuliarmi, no len čo nahliadneme do svojich finančných rezerv, kontakt s neúprosnou realitou máme na dosah. Určite nechceme tieto závažné peňažné a s nimi aj úzko súvisiace existenčné problémy zľahčovať. Nie je hanbou, ak stojíme na prahu chudoby, len to istotne nezaváňa ničím príjemným. Vtedy sa každému z nás ráno ťažšie vstáva a večer líhame s hlavou plnou zúfalstiev.

Kasína neexistujú len v amerických filmoch. Sú reálne ako aj naše finančné problémy!

Nestačí veriť, že nám šťastie zaklope na dvere, no netreba sa ani utiekať na šikmé plochy, z ktorých nám sľubujú veľké peniaze hneď po niekoľkých úspešných ťahoch. Aj hazard už pripravil mnohých zúfalcov o strechy nad hlavou, o šťastné rodiny a teraz majú konečne dosť času, aby zvážili, či im hazardné kartovanie stálo aspoň za tretiu cenu úspechu. Aj keď si boli vedomí, že poplatok banke za hazardné hry je stále v aktuálnej platnosti, znova a znova pokúšali šťastie ako hrdinovia z fantazijnej rozprávky.

Trochu im sebavedomie vzrástlo, keď zistili, že ani požičať si peniaze z banky nie je žiadnou frustrujúcou hanbou, no dlhy sa zo žiadnej listiny samy nevyškrtnú. Vyškrtnúť vás môžu leda ak z dedičnej listiny a to za predpokladu, že počítanie kariet v hazardných hrách vám bolo žiadanejšie než komunikácia s rodinou aj o tých najzávažnejších problémoch.

Preto si treba poriadne premyslieť, akým zhýralým a finančne náročným aktivitám sa venujete, pretože nie všetci si môžete dovoliť priplácať za stávkovanie či hracie vymoženosti v kasíne. Ak aj na to máte, nebojte sa myslieť na budúce rezervy a radšej ukladajte euro k euru ako opäť žiadať o finančnú injekciu z banky.

Situácia sa vám môže natoľko vymknúť spod kontroly, že si ani neuvedomíte, o čo všetko vás pripraví stieranie žrebu po žrebe. Nedovoľte, aby si s vami stratégia v blackjacku robila, čo je v silách jej herného plánu, pretože niekedy už ani nemusí byť cesty späť. Prehry v hazarde sa zakrátko zmenia na dno vo finančných rezervách a odtiaľ je k dlhovej priepasti tak blízko, čo by aj žolíkom tuctový hráč dohodil.

Foto: pixabay.com