Čelíte často krízovým finančným problémom, s ktorými sa následne musíte vysporiadavať prostredníctvom úverov, pôžičiek alebo iných dlžôb? Potom vám zrejme nie je cudzie využívanie povoleného prečerpania na účte alebo bezhlavé požičiavanie si od známych či rodiny. Ako je možné dostať sa do finančných ťažkostí či dlžôb? Možno by ste neverili, ale naozaj jednoducho a rýchlo.

Najbežnejším a zrejme aj najviac rozšíreným dôvodom, prečo sa ľudia dostávajú do zlých finančných a ťažko riešiteľných situácií je hranie hier a podpísanie zmluvy na poberanie neracionálnych pôžičiek. Avšak, tu platí jedno základné, no nie veľmi priaznivé pravidlo, a teda, ako rýchlo finančné problémy prídu, tak ľahko sa ich na druhej strane nezbavíte. Jednoducho ich musíte riešiť za horúca, nenechávať nič prerásť do ešte väčšieho problému, ako už je.

Ak sa náhodou dostanete do situácie, kedy vaša finančná situácia už nie je zvládnuteľná, dobre si rozmyslite, koho a o aký typ pôžičky požiadate. Pretože zdanlivá pomoc sa môže nakoniec obrátiť ešte viac proti vám. Ak objavíte online hracie automaty, nepripúšťajte si ich „čaro“ a skončite skôr, než sa stanete závislými. Mali by ste sa vyhýbať a ignorovať výherné automaty, pretože peniaze sa vám rozkotúľajú na rôzne strany.

Finančné dlžoby nie sú behmi na krátke trate, pretože pôžičku, ak nie je krátkodobá, budete splácať dlhé mesiace a tá obmedzí váš rozpočet. Dávajte si teda pozor nielen pri hazardných hrách, ale aj nakupovaní a bezhlavom míňaní. Stanovte si primeranú výšku mesačných výdajov a ak sa ňou budete riadiť, finančné problémy a dlžoby vás budú obchádzať kilometrovými oblúkmi.