Vybudovať úspešnú firmu nie je v dnešnej dobe ľahkým orieškom. Konkurencia na trhu je obrovská a ťažko pripúšťa do kolobehu ponuky a predaja nového súpera. Preto, ak začínate podnikať alebo nad týmto krokom uvažujete, musíte mať naozaj skvelý nápad, ktorý zaujme spotrebiteľov. Firma však môže prosperovať aj pri všednom zámere podnikania, ak nie je súpera, ktorý by dokázal konkurovať.

Aby bola vaša firma úspešná, musíte mať dostatočné množstvo finančných prostriedkov na jej rozbehnutie a ďalšie fungovanie. Musíte sa zmieriť s tým, že bez začiatočného vkladu to nepôjde. Práve v takýchto prípadoch by ste sa mohli obrátiť na nebankovú spoločnosť alebo komerčnú banku a požiadať o úver či pôžičku. Žiadajte ale iba o také množstvo peňazí, aby ste mali z čoho prvé mesiace splácať, veď firmu nerozbehnete zo dňa na deň. Nenechávajte všetky povinnosti na svojich pleciach, keď bude mať viacero ľudí určité povinnosti na starosť, bude firma fungovať efektívnejšie.

Úspešná firma by mala mať aj dobrý a účinný marketing. Naštudujte si design manual, vhodné marketingové ťahy a zapôsobte na potenciálneho spotrebiteľa. Vaše výrobky alebo služby musia byť kvalitné a primerané cene na trhu, v opačnom prípade vy a vaša firma úspešný nebudete. Zabezpečte si to najlepšie zariadenie a spotrebný tovar a „hýčkajte“ si svojich zákazníkov. Nakúpte si atramentové cartridge, prvotriedne stroje, vhodný materiál na výrobu alebo moderné zariadenie a dajte do podnikania všetko.

Aby bola vaša firma úspešná, musíte mať aj „poriadok“ v papieroch. Zrejme si budete musieť zabezpečiť aj účtovníčku, ktorá sa vám bude o doklady starať, podá načas daňové priznanie a bude viesť firmu z ekonomického hľadiska. Na úspech a prosperitu si však musíte počkať, nepríde zo dňa na deň, stojí za ňou mnoho práce a snahy, no časom vyplatí sa.