Len málo z nás môže s čistým svedomím povedať, že nemá žiadne dlhy. V dnešnej dobe už nie je vôbec nezvyčajné si brať množstvo pôžičiek. V nádeji na lepšiu budúcnosť si často berieme pôžičky, úvery, hypotéky, ktoré niekedy nie sme schopní splácať.

Dostávame sa do situácie, keď už nevieme, ako splatiť svoje dlhy. Na to tu existujú ďalšie finančné produkty, ako napríklad pôžičky na refinancovanie hypotéky. Sú to vlastne pôžičky na pôžičky. Pôžičky, ktoré vám umožnia splatiť iné pôžičky. Avšak takýmto spôsobom sa bude váš dlh len prehlbovať a možno sa dostanete do situácie, z ktorej už nebude úniku. Preto si musíte na takéto situácie dávať naozaj pozor. Je veľmi jednoduché si pôžičku vybaviť. Problémy nastávajú, až keď treba požičané peniaze splácať.

Pôžičky by ste si mali brať len keď ste si istí, že ich budete schopní splácať. Pred požiadaním o pôžičku si vždy prečítajte zmluvné podmienky a zvážte si, či naozaj peniaze potrebujete a či vám to stojí za problémy, ktoré pôžičky prináša. Exekútori totiž v prípade vašej neschopnosti spácať peniaze na vaše problémy hladieť nebudú a vy nakoniec môžete prísť o všetko, čo máte.