Pokiaľ ste v poslednej dobe vstúpili do tajných dverí podnikania, ktoré vám ukázali mnohé nepríjemnosti, možno ste začali premýšľať o ukončení činnosti. Firiem sa na Slovensku rodí mnoho, no nie vždy sa podarí udržať spoločnosť pri živote.

Spôsoby ako sa zbaviť firmy

Dôvodov ukončenia firmy je mnoho. Môžu byť osobné, finančné, alebo iné. Vo vašom dôvode sa vŕtať nebudeme, ten si môžete nechať pre seba. Dôležité je však rozhodnutie, čo si s firmou teraz počať. Ako vždy máte na výber viac spôsobov, avšak ich využitie závisí najmä od toho, či je vaša firma zisková, stratová, alebo nevykazuje žiadny obrat.

Likvidácia spoločnosti môže prebehnúť vtedy, keď vaša firma nie je zadĺžená. Firemný majetok sa podľa zmluvných podmienok má rozdeliť medzi spoločníkov firmy. Následne sa vykonajú všetky formality, aby sa meno vašej spoločnosti vymazalo z registrov. Na webe m2b.sk vám ochotne poradia a prípadne od vás samotnú firmu môžu za pekný peniaz aj odkúpiť.

Ďalšou možnosťou môže byť tzv. fúzia. Ide o proces, pri ktorom bude vaša firma spojená s inou firmou, ktorej sa stane súčasťou. Vy už naďalej nebudete majiteľ. Takáto fúzia sa môže vykonať vrámci Slovenska, ale zapojené môžu byť aj zahraničné firmy.

Konkurz firiem sa koná vtedy, keď je spoločnosť v krachu. Spôsobov pre ukončenie života firmy je ešte viac.

Čo robiť ďalej?

Zistili ste, že sa vám na Slovensku nedarí? Môžno je čas vyskúšať šťastie v zahraničí. Čo musíte spraviť ako prvé? Jednoznačne sa naučiť reč. Bez správnych jazykových znalostí v zahraničí nebudete považovaný za seriózneho podnikateľa. Kde sa však naučiť jazyk kvalitne? Kliknite na naozaj dobrý kurz angličtiny na empire-skola.sk. Presvedčte sa o tom, že aj v dospelosti je najlepšia škola hrou.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD